Поширена хвороба у Вінницькій, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій і Чернівецькій областях. Дуже небезпечне карантинне вірусне захворювання. Уражує сливу, абрикос, персик та аличу.
Поширюється із зараженим садивним матеріалом та живцями.
Навесні на листках сортів слив, які сприйнятливі до цього захворювання (Угорка звичайна, Угорка італійська, Опішнянка та ін.), з'являються розпливчасті плями у вигляді кілець та широких смуг жовто-зеленого або яскраво-зеленого кольору. Вони краще помітні, якщо листки розглядати проти світла. На плодах слив, які достигають або достигли, утворюються вдавлені плями або смуги чи кільця, що нагадують ямки від віспи на обличчі людини. М'якуш під плямами набуває червонуватого забарвлення, частково відмирає і просочується камеддю. Уражені плоди передчасно набувають вигляду стиглих, часто стають гіркуватими й опадають (на 20...30 днів раніше строку).
На листках абрикоса навесні з'являється жовтий візерунок у вигляді кілець або жовтих смуг уздовж жилок, який влітку зникає. На плодах абрикоса в період достигання утворюються зеленуваті плями, облямовані широкими світло-зеленими кільцями. На поверхні кісточок уражених плодів абрикоса з'являються майже білі плями і кільця (на коричневому фоні). В ураженому місці м'якуш плоду біля кісточки стає сухим, губчастим і втрачає смак.
Заходи боротьби. При виявленні захворювання слив та абрикоса, схожого на «віспу», слід негайно повідомити в найближчу обласну карантинну інспекцію і надіслати туди зразки висушених листків та свіжих плодів. На господарства, де виявлено це захворювання, накладається карантин. Хворі дерева викорчовують і спалюють після огляду їх інспектором обласної карантинної інспекції.