Взимку й рано навесні великої шкоди молодим садам завдають миші та зайці. Миші прокладають під снігом ходи й обгризають кору з молодих дерев. Зайці обгризають кору на штамбах і скелетних гілках. Для захисту від зайців і мишей з осені штамби і скелетні гілки молодих дерев щільно обв'язують очеретом, толем, стеблами соняшнику, полином. Не можна використовувати для цієї мети солому й суху траву, бо миші роблять у них гнізда.

Взимку навколо штамбів дерев треба втоптувати сніг, щоб миші не могли пересуватися під сніговим покривом.

Систематично знищують бур'яни на городах і в садах, бо під ними гризуни знаходять захист від своїх ворогів і несприятливих умов погоди. Затруюють нори мишей. Цю роботу можна довірити лише спеціалісту.