Навесні на деревах персика з'являються червоно-рожезі зморщені, пухирчасті кучеряві листки — дуже небезпечна хвороба персика — кучерявість листків. Уражуються листки й тонкі пагони. Зимують спори гриба на ураженому листі, у ранах з камедетечею та між лусочками бруньок, а також у грибниці всередині уражених гілок. Навесні під Час дощів спори потрапляють на молоді листки і заражують їх. Уражені молоді листки мають червонувато-рожевий колір і нерівну зморшкувату поверхню. В міру росту листки потовщуються, стають пухирчасто-зморшкуватими, кучерявими, а уражені місця набувають червонувато-жовтого кольору. З нижнього боку уражених листків утворюється восковий білий наліт (плодоношення гриба). Достиглі спори розсіваються вітром, а листя опадає. Пагони, на яких були уражені листки, також хворіють, потовщуються і набувають жовтого кольору. Після опадання листя більшість пагонів засихає, а інші вимерзають взимку. Плоди, які утворюються на уражених дворічних пагонах, опадають.
Заходи боротьби. Навесні до набубнявіння бруньок вирізають і спалюють уражені пагони, збирають та спалюють опале листя. Під час набубнявіння бруньок дерева обприскують 3%-ною бордоською рідиною або 1%-ним мідним купоросом.