Щепленням у розщіп і напіврозщіп (рис. 18,6) перещеплюють старі гілки, що мають товсту кору. Щеплення проводять у період спокою дерев та на початку активного сокоруху. Спочатку гілку обрізують на пеньок так само, як і при щепленні за кору. Потім пеньок гілки розколюють вздовж в одному або кількох місцях стамескою чи долотом так, щоб у щілину його можна було вставити спеціально підготовлений живець. На нижньому кінці живця під брунькою, але з двох протилежних від неї боків роблять косі зрізи так, щоб нижній кінець живця мав вигляд клина 4...5 см завдовжки. Коли живець підготовлено, у розщіп на гілці вставляють спеціальний дерев'яний клинок або долото, після чого на пеньку утворюється отвір. У нього вставляють нижній кінець живця так, щоб широкий бік клина з корою був зовні і камбій прищепи з'єднувався з камбієм підщепи. Клинок виймають, після чого розщіп міцно стискує вставлений живець. Місце щеплення обв'язують синтетичною плівкою і добре замазують садовим варом усю поверхню зрізу.