У листопаді для кімнатних рослин починається зима. Цей самий несприятливий для них період характеризується короткими, часто похмурими днями й довгими теплими ночами. Рослини страждають від недоліку світла в сполученні з надлишком тепла й витрачають накопичені за літо запаси живильних речовин особливо марнотратно. Світлолюбні рослини (троянди, герані, фуксії) гублять свій ошатний вид і починають розвивати довгі хирляві пагони із дрібними блідими листами. Це явище називається стовбурінням. На світлолюбні рослини взимку благотворно впливає підсвічування електрикою.

У листопаді продовжують цвісти цикламени й зацвітають зиго кактуси.

Грудень - самий темний місяць у році. Дні коротшають аж до зимового сонцестояння, і разом з тим безупинно погіршуються умови існування кімнатних рослин, що живуть в основному за рахунок відкладених улітку запасів живильних речовин, тому що денне вироблення цих речовин мізерно мала. Зацвітають камелії і як і раніше цвітуть цикламени.

У січні дні поступово подовжуються. Умови існування кімнатних рослин починають дуже повільно змінюватися в кращу сторону, однак триває споживання відкладених улітку запасів живильних речовин. Цвітуть вигонкові гіацинти, нарциси, тюльпани.

Лютий у житті кімнатних рослин - перехідний період від зими до весни. Умови освітлення продовжують поліпшуватися. Дні стають усе довше, сонце показується частіше, і його промені помітно підвищують температуру кімнат, особливо в полуденні годинники. Уже немає потреби в досвічуванні. Цвітуть клівії, примули, цикламени й вигонкові цибулини.