Грядку можна влаштувати й в будинку

Багато городників залишають під зиму на грядці кілька корінців петрушки, селери. Навесні рослини швидко йдуть у ріст, випускаючи з першим теплом мереживну зелень. Ці листочки навесні особливо приємні. Але можна забезпечити себе свіжою зеленню прямо в будинку протягом всієї зими.

Якщо ви викопали коренеплоди петрушки й селери й маєте намір їх зберігати свіжими в сховищі, на утепленій лоджії, то їх можна використати для вигонки зелені.

Роблять це, як правило, у листопаді. Готовлять ящики, можна невеликі, для двох-чотирьох рослин. Так елементарно підійде квітковий горщик. Якщо коренеплоди довгі, то їх обрізають на глибину ящика або горщика. Але саджають не відразу, через день, щоб зрізи задубіли, інакше коренеплоди загниють. Саджають рослини з відстанню не менш п'яти сантиметрів друг від друга. У горщик середніх розмірів можна посадити три корені.

Важливо пам'ятати, що при посадці не потрібно засипати верхню частину коренеплоду, звідки будуть наростати листочки. Ставлять ящики на сонячне вікно. Для поливу використовують вистояну воду кімнатної температури. Поливають рослини не частіше разу в тиждень, втім, це залежить і від спостережливості хазяїна «плантації». Рослина підкаже. Важливо стежити, щоб не було надлишку вологи, петрушка й селера цього не переносять.

Тривалість вигонки зелені залежить від умов вирощування - від сонця, температури повітря. Добре наростають листочки при температурі не менш 22 градусів. Днів через двадцять зелень готова до зрізання. Якщо підвіконня холодне, то під ящик, горщик можна підставити які-небудь чурочки, досочки, товстий шар газет.

Але прискорити одержання свіжої зелені, вірніше - навіть не переривати збір урожаю можна інакше. У городі, де ви залишили петрушку й селеру під зиму, можна викопати їх з більшою грудкою землі й пересадити в горщик або ящик. В один горщик - один коренеплід, попередньо обрізавши в нього великі листи. Вони, до речі, наростають до самих морозів. Якщо грядка із залишеними пряними травами добре вкрита снігом, то вони підуть зимувати прямо з листиками.

Важлива умова. Перед посадкою бажано зрізати довгі бічні корінці. У такому випадку корінь залишають знову ж на добу, щоб зрізи задубіли. Також не слід засипати землею верхню частину, звідки з'являються листочки. Поливати також дуже помірно, не частіше разу в тиждень.

Звичайно, зелені буде не так багато, як на грядці, але все-таки вистачить, щоб поліпшити смак страва, відчути свіжий пряний запах.