Все для Саду

Switch to desktop

Хлорофітум– Chlorophytum

Із цього моменту, як 150 років тому хлорофітум, називаний також "зеленою лілією" й "летючим голландцем", уперше зачарував квіткарів, виведено більше 100 сортів для його утримання в кімнатах - з однотонними, смугастими й навіть із кучерявими листами.

Хлорофітум - одне з найпоширеніших ампельних кімнатних рослин. Він найбільше підходить для починаючих квіткарів, оскільки погубити його може тільки повна недбалість.

Хлорофітум являє собою трав'яниста рослина з укороченим стеблом, від якого густим пучком відходять дугоподібно вигнуті узколанцетні листи до 50 см довжиною й 2-3 см шириною. Характерні для хлорофітума звисаючі вуси, що досягають іноді одного метра, на кінцях яких разом з білими дрібними квіточками розвиваються молоді рослинки. Листи звичайно бувають зеленими по краях, з білою смугою посередині. Деякі різновиди, навпаки, мають білі краї й зелену центральну смугу.

ChlorophytumВиди

Найбільш популярні пестролистні форми хлорофітума хохолкового або хохлатого (Ch. comosum) з поздовжніми білими смугами: f. vittatum й f. variegatum. Убільше компактної форми maculatum листи з поздовжніми жовтими смугами. Хлорофітумкапський (Ch. capense) дуже схожий на хлорофітум хохолковий, але листи в нього довше - до 50 см і ширше - до 3-4 см.

Догляд за рослиною

Хлорофітум може рости в різних умовах, однак бажано розмістити його біля вікна, улітку на свіжому повітрі. Рослина легко пристосовується й може розвиватися в широкому діапазоні температур. Прекрасно почуває себе як у теплом, так й у прохолодному приміщенні. Узимку температуру можна знижувати до 12-14С, але не нижче 8С. Добре переносить сухість повітря, листи корисний час від часу обприскувати.

Полив рясний з весни до осені, тому що під час вегетаційного періоду йому необхідно багато вологи. Узимку полив значно зменшують, надмірне зволоження в прохолодну пору року приводить до появи коричневих плям на листах і загниванню корінь.Підгодовують із весни до осені раз в 2 тижні комплексним добривом для кімнатних рослин звичайної концентрації. Пересаджують щорічно в лютому - березні в суміш дернової, листової землі й піску. Через те, що корінь хлорофітума сильно розростаються, його потрібно саджати в широкий посуд.

Розмножують відділенням й укоріненням дочірніх розеток, які легко приживаються. Інший спосіб розмноження - розподіл куща при пересадженні. Для цього землю добре поливають, рослину виймають із горщика, кореневище розріжуть гострим ножем і розсаджують.

Прекрасно росте на гідропоніці.

Ушкоджується попелицею.

Особливі труднощі

Листи стають темно-зеленими й гублять строкате фарбування.

Причина: Занадто темно. Поставте рослину в більше світле місце у вікна, але не на пряме сонячне світло.

ChlorophytumРослина поникла й сполотніла.

Причина: Потрібна підгодівля. Удобрюйте рослину раз в 2 тижні навесні й улітку, коли воно цвіте й ростуть нові листові розетки.

Середина рослини загнила

Причина: Ґрунт перезволожений. Дайте їй просохнути перед наступним поливом, інакше рослина може загинути.

Листи втратили пружність

Причина: Занадто холодно. Перенесіть рослину в більше тепле приміщення, з температурою вище 8 С. Якщо рослина змерзнула воно загине.

Кінчики листів буріють

Причина: Занадто сухо або надто багато яскравого сонячного світла. Частіше поливайте рослину, заберіть його із сонця, зберігши гарне освітлення.

Оцініть статтю
(5 Голосів)
Ще цікаве в цій категорії: « Глоксинія - Gloxinia Монстера – Monstera »

Made by Stas

Top Desktop version