Все для Саду

Switch to desktop

Гіппеаструм (Hippeastrum)

Гіппеаструм гібридний є одним з улюблених кімнатних рослин. Розкішні тарілки квіток на одному стеблі, що з'являється з величезної коричневої цибулини, вражають уяву не тільки розміром, але й барвистим розцвіченням.Приємним є й той факт, що можна трохи зрушити строки цвітіння, вгадавши пуск бутонів до свята або сімейного торжества. Рід гіппеаструм (Hippeastrum) нараховує більше 70 видів, батьківщиною яких є тропіки Центральної й Південної Америки.

Гіппеаструм відносяться до цибулинних рослин з м'ясистою цибулиною, що досягає більше 10 см у діаметрі. Цибулина довговічна, рослина може розвиватися й цвісти до 10 років. Довгі, до 70 см, ясно-зелені ремневидні листи, що з'являються одночасно або цвітіння рослини, прикрашають його аж до осіннього періоду спокою.

У кімнатних умовах вирощують культурні різновиди або гібриди. Головна їхня відмінність - широко відкриті, правильні великі квітки різноманітного фарбування від білосніжних до блідо- і темно-пурпурових. Модними вважаються сорти з бархатистим ефектом (пурпурний «Royal Velvet», темно-пурпурний, майже чорний «Black Pearl») і зі смужками по пелюстках (променистий червоно-білий «Minerva», ефектний біло-червоний «Ambiance», махровий білийз рожевими штрихами «Nymph»).

Розмноження

Розмножують гіппеаструми насіннями й дитинками. Насінний спосіб, як правило, використають фахівці для виведення нових сортів і гібридів. Визрівання насінь послабляє цибулину, і їй буде потрібно досить багато сил і часу для відновлення. Тому в кімнатних умовах простіше розмножувати відділенням дитинок, що утворилися в дорослої цибулини, при черговомупересадженні рослини. При гарному догляді дитинки зацвітають уже на четвертий рік.

Вирощування

Гіппеаструми надають перевагу добре дренованим субстратам, що складаються із суміші дернової й листової землі. Цибулини висаджують таким чином, щоб 1/3 залишалася над поверхнею ґрунту, а між стінкою горщика й боком цибулини була відстань 2-3 см. Глибина горщика для дорослої цибулини -15 см. Протягом літа гіппеаструми поливають щоб ґрунт був помірновологої, але не замокала.

До кінця літа, у серпні, полив зменшують і підсилюють провітрювання приміщення, де перебувають рослини. У вересні полив практично припиняють і рослини з відмерлими до цього часу листами переносять у більше прохолодне й темне приміщення (ідеальна (температура — 8-10 °С). Звичайно в напівдрімоті гіппеаструми перебувають до початку березня, але при бажанні період спокою можна перервати в різний термін, адже для відновлення сил рослині досить двох місяців. Перед виходом зі спячки цибулину виймають із горщика, видаляють старийкорінь і засохлі листи й пересаджують у новий горщик зі свіжим субстратом. Після появи 5—10 см стрілки рослину ставлять на світло й рясно поливають. Коли з'являться бутони, горщик можна перенести в приміщення з температурою повітря 17-18 °С. Цей прийом трохи затримає їхній розпуск і зробить фарбування більш насиченим. Розпуск бутонів до певної дати легко розрахувати - після виходу з періоду спокою проходить близько 6-7 тижнів, цвіте рослина зразкова два тижні. Великі цибулини можуть дати другу квіткову стрілку й тим самим продовжити період цвітіння.

Чому не цвіте гіппеаструм?

Гіппеаструм HE цвіте, коли:

-цибулина ще молода

-занадто просторий горщик

-рослині не вистачає світла

-рослина вирощується без періоду спокою

Оцініть статтю
(2 Голосів)

Made by Stas

Top Desktop version