Все для Саду

Switch to desktop

Деякі ради по догляду за фатсією

Помилки в догляді за фатсією можуть жалюгідно позначитися на її самопочутті. Якщо вчасно вжити заходів, можна уникнути жалюгідних результатів і повернути рослині колишню красу.

Фатсія відноситься до сімейства Аралієвих, вона виростає уздовж узбережжя Японії. Фатсія досить швидко росте, за півтора-два років вона може досягти близько 1 метра. Тому що фатсія швидко росте в період росту, їй потрібна рясна підгодівля. З весни до осені підгодовувати фатсію треба кожні 7-10 днів.

Обережніше з добривами.

Підгодівля фатсії

Для підгодівлі фатсії варто застосовувати добрива з мікроелементами. Цей же розчин у значно меншій концентрації використовуйте для поза кореневою підгодівлею. Якщо ви помітили, що після підгодівлі кінчики листів стали сухими, швидше за все ви взяли високу дозу добрив або поливали добривами по висохлому ґрунті. Для поливу варто використовувати м'яку воду, температура води повинна бути на кілька градусів вище кімнатної. Якщо ви будете поливати холодною водою, то листи коричневіють від краю до центра.

Полив фатсії й температура

При перезволоженні ґрунту листи фатсії в'януть і стають дуже м'якими, а якщо перезволоження затягується, загниває коренева система. Улітку варто давати землі просохнути до середини земляної грудки. Узимку з поливом потрібно бути вкрай обережними. Зимовий полив залежить від температури в приміщенні де втримується фатсія. Для фатсії краща зимова температура від 10 до 13С и дуже рідкий полив. Але для фатсії прийнятна зимівля й при звичайній кімнатній температурі. У цьому випадку полив не скорочують, але стежать, щоб у піддоні в жодному разі не залишалася вода.

Омолодження фатсії

Якщо в кімнаті, де утримується фатсія дуже сухе повітря, то рослина може вражатися павутинним кліщем. Це можна помітити, тому що у фатсії почнуть світлішати листи. А так само низька вологість повітря приводить до ламкості листової пластини, а в сполученні з інтенсивним сонячним світлом - до сморщивання листів.

Стовбур, що оголився, ви можете омолодити, зробивши на стовбурі неглибокий надріз й обмотавши його вологими мохами, просоченим слабким розчином комплексного добрива. Зверху його потрібно прикрити плівкою. У міру висихання мохи варто воложити. Через кілька місяців з'являться коріння, а ще через два місяці після цього верхівку з коріннями зрізують і висаджують в окремий горщик. Обрізавши оголений стовбур до пенька, можна чекати появи пагонів.

Також можна одержати молоду рослину, укоренивши черешок у суміш торфу й піску при температурі 22-26С и накривши черешок банкою або поліетиленовою плівкою.

Оцініть статтю
(4 Голосів)
Ще цікаве в цій категорії: « Рео строкате

Made by Stas

Top Desktop version